شیشه سکوریت

//شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت از مقاوم سازی شیشه معمولی به دست می آید. فرایند مقاوم سازی شیشه موجب افزایش مقاومت در برابر ضربات می شود. همچنین مقاومت مکانیکی و حرارتی سکوریت با انجام فرایند های مورد نظر افزایش پیدا می کند. این عملیات و فرایند ها موجب می شود که شیشه به هنگام ضربات و شکست به تکه ریز بی خطری تبدیل شود.

ویژگی های سکوریت

ویژگی های زیاد شیشه سکوریت موجب استفاده گسترده از آن در صنعت ساختمان سازی شده است. امروزه در ساختمان سازی و معماری تاکید بر استفاده از مصالح عایق و مقاوم و ایمن بیشتر شده است. در گذشته با استفاده از مواد و مصالحی که ایمن و مقاوم نبودند مرسوم بود. اما با پیشرفت تکنولوژی استفاده از مواد و مصالح مقاوم که ایمنی بیشتری دارند و همچنین عایق گرما و سرما هستند استفاده می شود. سکوریت با توجه به فرایند مقاوم سازی باعث استفاده از آن در صنعت ساختمان سازی شده است.

فرایند ساخت سکوریت

سکوریت کردن شیشه در واقع یک نوع فرایند و عملیات حرارتی برای مقاوم سازی شیشه معمولی است. ما می توانیم این مقاوم سازی را روی انواع شیشه مانند شیشه های معمولی و خام ، شیشه های رنگی و انعکاسی انجام دهیم.

برای سکوریت کردن شیشه ابتدا شیشه مورد نظر را انتخاب و به ابعاد لازم برش می دهند. بعد از برش وارد کوره های مخصوص پخت شیشه می شود. در این کوره ها در دمای ۷۰۰ درجه سانتی گراد شیشه ها حرارت داده می شوند. بعد ازعملیات حرارتی شیشه  را به وسیله دمیدن هوای خنک سرد می کنند. این مرحله در واقع مرحله نهایی سکوریت کردن شیشه سکوریت می باشد.

کاربرد شیشه های سکوریت

سکوریت در صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. به عنوان مثال در انواع شیشه های مورد استفاده در ساختمان مانند شیشه های نما، شیشه بالکن، شیشه حمام ، شیشه جان پناه کاربرد دارد. علت استفاده از شیشه های سکوریت در این سطح گسترده مقاومت و ایمنی آن می باشد. به دلیل نحوه خرد شدن شیشه و ایمن بودن آن در مکان هایی که تردد زیاد وجود دارد و شکستن شیشه موجب بروز خطرات جانی می شود، به کار می رود. همچنین این شیشه در شیشه عقب خوردوها نیز به کار می رود.

شیشه میرال چیست؟

شیشه میرال در واقع همان سکوریت یا شیشه نشکن است. در بعضی مواقع  شیشه سکوریت با نام شیشه میرال شناخته می شود. کلیه مراحل ساخت شیشه های سکوریت یا میرال برای مقاوم سازی آن انجام می شود. کاربرد این شیشه در صنعت ساختمان سازی و صنعت خودرو سازی می باشد.

شیشه سکوریت
کرکره برقی
شیشه سکوریت

شیشه نشکن در صنعت ساختمان سازی

از شیشه های نشکن در بخش های مختلف ساختمان استفاده می شود. در ساختمان به علت امکان بروز حوادث مختلف بهتر است از مصالح مقاوم و ایمن استفاده شود. به عنوان مثال در راهرو ها و پله ها و نرده های مورد استفاده در ساختمان در صورت استفاده از مصالح نا ایمن ممکن است خطرات جانی برای ساکنین داشته باشد. در بخش های مختلف منازل مسکونی و اداری و تجاری می توان از شیشه سکوریت استفاده کرد. این  شیشه به دلیل مقاومت بالا در بخش های مختلف کاربرد دارد.

قیمت شیشه سکوریت

قیمت شیشه سکوریت با توجه به فرایند مقاوم سازی تعیین می شود. در صورت تکمیل فرایند سکوریت و مقاوم سازی آن یک شیشه با کیفیت تولید می شود. بنابراین کیفیت سکوریت در قیمت آن موثر است. برای تولید شیشه سکوریت مرغوب باید کلیه مراحل تولید شیشه به دقت انجام شود. در صورت نقص در فرایند مقاوم سازی، شیشه نامرغوب تولید می شود. شیشه نامرغوب سکوریت قیمت کمتری دارد. اما از آن نمی توان خواص مورد نظر را انتظار داشت.

۱۳۹۷-۹-۱ ۰۹:۵۴:۳۱ +۰۰:۰۰