شیشه راه پله

//شیشه راه پله

شیشه راه پله

شیشه راه پله

شیشه راه پله

شیشه راه پله

شیشه راه پله یا شیشه دودبند که به آن شیشه پایان کار نیز می گویند، به صورت یک مانع برای جلوگیری از سرایت دود به طبقات و جلوگیری از سقوط ، ایجاد مانع برای راه پله و زیبایی بیشتر نصب می گردد. جنس شیشه راه پله حتما باید از شیشه مقاوم مانند شیشه سکوریت انتخاب شود. برای نصب شیشه راه پله باید از سکوریت با کیفیت استفاده شود.

ضخامت های مناسب برای شیشه سکوریت نصب شده در راه پله شیشه ای باید بین ۸ الی ۱۰ میلی متر انتخاب گردد. در نصب شیشه سکوریت راه پله می توان از انواع ششه به صورت فریم لس و فریم دار استفاده کرد.

شیشه سکوریت راه پله

شیشه سکوریت به دلیل مقاومت بالا در ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد. به عنوان مثال از شیشه سکوریت در نصب شیشه حمام، بالکن، فروشگاه، نما و شیشه جان پناه استفاده می شود. شیشه های معمولی و خام مقاومت بالایی ندارند. برای کسب مقاومت بیشتر بر روی این شیشه ها عملیات مقاوم سازی انجام می شود. این عملیات به صورت حرارتی انجام می شود. شیشه های خام را بعد از برش به اندازه های دلخواه به کوره وارد می کنند. حرارت این کوره ها در حدود ۷۰۰ درجه سانتی گراد می باشد.

بعد از پخت شیشه باید شیشه های حرارت دیده را سریع سرد کنند. همین عملیات سرد شدن موجب بالا رفتن مقاومت شیشه می شود. این شیشه ها تا حدود ۵ برابر از شیشه معمولی مقاومت بیشتری دارند. بنابراین در راه پله شیشه ای و نرده شیشه ای از آن استفاده می شود. شکل شیشه قبل از ورود به کوره تعیین می شود و امکان برش شیشه بعد از ورود به کوره وجود ندارد.

دودبند راه پله

دودبند راه پله موجب جلوگیری از سرایت دود در هنگام آتش سوزی در ساختمان های مرتفع می شود. دودبند را در اطراف راه پله و ورودی آن نصب می کنند. شیشه سکوریت دودبند در مقابل آتش سوزی و حرارت نیز مقاوم می باشد. به دلیل مقاومت حرارتی از آن در شیشه راه پله استفاده می شود. استفاده از دودبند راه پله همچنین می تواند موجب جلوگیری از سقوط افراد به پایین شود. دودبند در راه پله در حکم یک نرده ی شیشه ای سرتاسری عمل می کند. در هنگام بروز حوادث در ساختمان های دو طبقه به بالا وجود دودبند راه پله موجب می شود خسارات جانی و مالی کمتری ایجاد شود. بنابراین استفاده از شیشه سکوریت دودبند راه پله بسیار توصیه می شود.

شیشه پایان کار

در ساختمان های امروزی که بالای دو طبقه هستند، نصب شیشه یکی از مقررات ساختمان است و الزامی می باشد. پایان کار به آن دسته از ساختمان هایی که شیشه دودبند راه پله را نصب نکرده باشند تعلق نمی گیرد. به همین دلیل به شیشه دودبند، شیشه پایان کار نیز گفته می شود. جنس شیشه پایان کار باید از شیشه های مقاوم و ایمن مانند شیشه سکوریت انتخاب گردد. کیفیت شیشه سکوریت شیشه پایان کار بسیار مهم می باشد و در طول عمر و ایمنی و عملکرد آن تاثیرگذار است. شیشه دوبند پایان کار علاوه بر کارایی که در هنگام بروز حوادث دارد، موجب زیبایی فضای راه پله نیز می شود.

شیشه راه پله
شیشه راه پله

قیمت شیشه راه پله

قیمت شیشه راه پله به جنس شیشه سکوریت و ابعاد آن بستگی دارد. شیشه سکوریت  برحسب استاندارد بودن مراحل ساخت، مقاومت متفاوتی دارد. در صورت ناقص بودن مراحل ساخت، شیشه سکوریت مقاومت لازم را ندارد و روی کیفیت آن تاثیر گذار می باشد. کیفیت شیشه سکوریت که با نام شیشه میرال نیز شناخته می شود، تاثیر زیادی روی کارایی شیشه، مقاومت حرارتی و طول عمر آن دارد.

قیمت شیشه دودبند به ابعاد مکان مورد نظر نیز بستگی دارد. باید از قبل ابعاد مکان مورد نظر اندازه گیری وشیشه خام برای برش به کارخانه شیشه سکوریت منتقل شود. بعد از برش شیشه مراحل پخت شیشه در کوره انجام می شود. بعد ازاتمام مراحل به محل نصب منتقل می شود. برای نصب شیشه راه پله باید از یراق آلات شیشه سکوریت استفاده شود. کیفیت یراق آلات نیز روی قیمت نصب شیشه راه پله موثر است.

نرده شیشه ای راه پله

در بعضی مواقع برای نرده راه پله از نرده شیشه ای استفاده می شود. اما امروزه استفاده از شیشه راه پله به جای نرده شیشه ای برای بناهای مرتفع توصیه می شود. نرده شیشه ای نیز مانند شیشه دودبند راه پله از سقوط افراد به پایین جلوگیری می کند و همچنین موجب زیبایی فضای راه پله نیز می شود. اما شیشه دودبند علاوه بر این ویژگی ها در هنگام بروز حوادثی مانند آتش سوزی علاوه بر جلوگیری از سرایت دود به طبقات، موجب ایجاد محیطی ایمن برای فرار ساکنین می شود. در بناهایی که بالای دو طبقه هستند استفاده از شیشه دودبند راه پله به جای نرده شیشه ای راه پله توصیه می شود.

قیمت شیشه راه پله

راه پله شیشه ای را می توان امروزه در ساختمان های مدرن و مرتفع مشاهده کرد. استفاده از شیشه در راه پله در معماری مدرن رایج است. در حال حاضر شیشه های مورد استفاده در ساختمان باید دارای ویژگی هایی مانند ایمنی و مقاومت حرارتی، عایق بندی صوتی و حرارتی باشند. در گذشته در ساخت بناها از شیشه های معمولی رایج بود. اما این شیشه ها موجب هدررفت انرژی می شدند و ایمنی لازم را نداشتند و هنگام بروز حوادثی مانند زلزله باعث خسارات جانی فراوانی می شدند. اما با ورود شیشه های مقاوم مانند شیشه سکوریت و شیشه لمینت به صنعت ساختمان سازی دیگر استفاده از شیشه های معمولی و نا ایمن منسوخ شده است. جنس راه پله شیشه ای حتما باید از شیشه سکوریت که ایمن و مقاوم است، باشد.

قیمت شیشه دودبند

شیشه دودبند با توجه به ابعاد راه پله مورد نظر جنس و رنگ شیشه سکوریت مورد استفاده در آن قیمت گذاری می شود. ابعاد راه پله ها متفاوت است و برای هرکدام از راه پله ها شیشه دودبند به گونه ی متفاوتی نصب می شود. اندازه شیشه دودبند را باید قبل از اینکه شیشه معمولی را به شیشه سکوریت تبدیل کنند، تعیین کرد. چون بعد از طی مراحل جهت مقاوم سازی دیگر امکان برش شیشه سکوریت وجود ندارد. بنابراین باید از قبل شیشه های خام برش داده شده به کوره وارد شوند.

قیمت درب شیشه ای دودبند

قیمت درب شیشه ای دودبند با توجه به ابعاد آن و یراق آلات مورد استفاده در آن تعیین می شود. ابعاد درب شیشه با توجه به ابعاد فضای مورد نظر انتخاب می شود. شیشه سکوریت به کار رفته در درب شیشه ای دودبند برای شیشه راه پله باید از سکوریت با کیفیت و استاندارد انتخاب شود. سکوریت استاندارد در حدود ۵ برابر شیشه های معمولی مقاوم می باشد. کیفیت سکوریت به کار رفته در درب شیشه ای در قیمت درب شیشه ای موثر می باشد. برای اطلاع از قیمت انواع شیشه سکوریت دودبند و درب شیشه ای با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شیشه راه پله
2018-12-05T07:12:16+00:00