شیشه لمینت

//شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت یک شیشه ایمن و مقاوم می باشد. شیشه های لمینت در طی یک فرایند ویژه از شیشه و یک لایه طلق مانند که جنس آن از پلیمر است، تشکیل می شود. این عملیات حرارتی برای ایجاد مقاومت بیشتر شیشه و نشکن شدن شیشه و جلوگیری از خرد شدن آن انجام می شود.

شیشه لمینت چیست؟

شیشه های لمینت از انواع شیشه های مقاوم به ضربه است. از لحاظ ایمنی این شیشه حتی از شیشه سکوریت نیز مقاوم تر است. همانگونه که در بالا اشاره شد، این شیشه در طی فرایند حرارتی مقاومت لازم را کسب می کند. شیشه های لمینت شده از شیشه های عایق صوت هستند. شیشه لمینت ، شیشه تارعنکبوتی نیز نامیده می شود. علت این نام گذاری نحوه شکستن و ایجاد یک طرح مانند تار عنکبوت روی شیشه می باشد. در هنگام ایجاد ضربه و شکسته شدن شیشه، یکپارچگی شیشه حفظ می شود و  ساختار آن از هم گسیخته نمی شود.

پلیمر (PVB) شیشه لمینت

در لایه میانی شیشه لمینت از یک لایه طلق مانند از جنس پلیمر به نام پلی وینیل بوتیرال (PVB) استفاده می شود. این ماده که به اصطلاح رزین بوتیرال نامیده می شود، خود از ماده ای به نام پلی وینیل الکل به دست می آید. این ماده به دلیل خاصیت چسبندگی بالا در صنعت مقاوم سازی شیشه استفاده می شود. از PVB به صورت گسترده ای در ساخت شیشه نشکن استفاده می شود.

ویژگی شیشه لمینت

یکی از ویژگی های اصلی شیشه لمینت بالا بودن ضریب ایمنی آن می باشد. بنابراین در مکان هایی که شکست شیشه ممکن است خطرات جانی داشته باشد، به کار می رود. شیشه لمینت بر خلاف شیشه معمولی در هنگام شکست خرد و تکه های آن به لایه PVB تعبیه شده در لایه میانی شیشه می چسبد و یکپارچه می ماند. در واقع مهم ترین ویژگی شیشه ی لمینت نحوه شکستن و ایمنی آن می باشد.

کاربرد شیشه های لمینت

  • قابل استفاده در صنعت ساختمان سازی برای شیشه نما، پارتیشن شیشه ای، شیشه دود بند و …
  • مقاومت و بالا بودن ضریب ایمنی
  • قابل استفاده در صنعت خودرو سازی در شیشه های جلوی خودرو
  • قابلیت کاربرد به عنوان شیشه عایق صوتی
  • قابل استفاده در کف های شیشه ای
شیشه لمینت
شیشه لمینت
شیشه لمینت

فروش شیشه لمینت

ایمن گلس با سالها تجربه در فروش شیشه لمینت و سایر شیشه های مقاوم و نشکن، برای ارائه شیشه های ایمن و مقاوم همواره در حال تلاش است. برای کسب اطلاع از قیمت شیشه نشکن لمینت با کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید. شیشه های لمینت و نشکن به علت کارایی در بخش های مختلف ساختمان سازی به کار می روند. امروزه فروش شیشه سکوریت و لمینت بسیار بیشتر از گذشته است. علت این امر، مقاومت و ایمنی و تمایل به استفاده از مواد و مصالح مقاوم درساختمان می باشد.

ضخامت شیشه ی لمینت

این شیشه در ابعاد و ضخامت های مختلف برای کاربرد های گوناگون تولید می شود. برای مصارف گوناگون از شیشه با ضخامت ۳ میلی متر تا ضخامت ۵۰ میلی متر تولید می شود. ضخامت شیشه های لمینت با توجه به کاربرد آن تعیین می شود. برای مثال برای تهیه شیشه ضد گلوله باید از شیشه با ضخامت ۵۰ میلی متری استفاده شود. از شیشه های لمینت شده با ضخامت های مختلف به عنوان شیشه ساختمانی، ضد گلوله و ضد حریق استفاده می شود.

تفاوت شیشه لمینت و سکوریت

شیشه های لمینت و سکوریت هر دو از شیشه های مقاوم و ایمن می باشند. از این شیشه ها در صنعت ساختمان سازی و خودرو سازی استفاده می شود. تفاوت اصلی آنها در نحوه شکسته شدن می باشد. شیشه سکوریت هنگام شکستن به تکه های ریز بی خطری تبدیل می شود و فرو می ریزد. اما درهنگام شکسته شدن شیشه سکوریت تکه های شیشه به علت وجود لایه پلیمر در لایه میانی شیشه، بعد از خرد شدن به لایه چسبنده میانی می چسبد و فرو نمی ریزد. از تفاوت های دیگر شیشه های سکوریت و لمینت می توان به تفاوت در فرایند ساخت آنها می باشد.

موارد استفاده از شیشه ی لمینت

شیشه های لمینت کاربردهای مختلفی دارند. به عنوان مثال از شیشه لمینت برای ساخت صفحه مانیتور گوشی استفاده می شود. از دیگر کاربرد های این شیشه در صنعت خودرو سازی می باشد. معمولا برای اینکه شیشه خطرات جانی کمی دارد در شیشه جلوی خودرو به کار می رود. همچنین از این شیشه در پنجره ساختمان ها استفاده می شود. استفاده از آن به عنوان یک شیشه ضد سرقت در پنجره کاربرد دارد.

قیمت شیشه های لمینت شده

شیشه های لمینت شده بنا بر حسب اندازه شیشه، قیمت های مختلفی دارند. برحسب کاربرد، مکان مورد استفاده و اندازه شیشه دارای قیمت های متفاوتی است. به علت نشکن بودن شیشه و داشتن ویژگی های خاص، قیمت این شیشه نسبت به شیشه های دیگر بیشتر می باشد. قیمت شیشه سکوریت و لمینت در بازار به علت نوسانات قیمت همواره در حال تغییر است. برای کسب اطلاع از قیمت شیشه نشکن لمینت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شیشه لمینت
۱۳۹۷-۹-۹ ۱۵:۰۴:۰۷ +۰۰:۰۰