درب اتوماتیک بیمارستانی

//درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی یکی دیگر از انواع درب اتوماتیک شیشه ای می باشد که در بیمارستان و مراکز درمانی به کار می رود. در محیط های بیمارستانی سعی بر استفاده از تجهیزاتی است که دارای بیشترین معیار بهداشتی باشد. استفاده از درب های اتوماتیک در محیط بیمارستان بسیار کارایی دارد. یکی از اصلی ترین ویژگی عدم استفاده از دست برای باز شدن درب است.

درب اتوماتیک بیمارستانی چیست؟

درب بیمارستانی در مراکز بهداشتی و درمانی شامل بیمارستان ها و آزمایشگاه ها به کار می رود. استفاده از این درب موجب افزایش بهداشت در بخش های مختلف می شود. درب بیمارستانی سبب سهولت در رفت و آمد برانکارد و بیماران و پرسنل می شود.

درب اتوماتیک بیمارستانی
درب اتوماتیک بیمارستانی

ویژگی درب اتوماتیک بیمارستانی

  • سهولت در استفاد از درب اتوماتیک
  • مناسب برای مکان های شلوغ و پرتردد
  • قابلیت عایق حرارتی و صوتی
  • جلوگیری از نفوذ آلودگی و ذرات و گرد و غبار به فضای ایزوله
  • ایجاد بازشو بیشتر برای عبور و مرور بهتر
  • اتوماتیک بودن درب و تاثیر آن در موقع نیاز و بروز حوادث
  • امنیت افراد استفاده کننده
  • باز و بسته شدن آسان درب
  • افزایش بهداشت محیط

انواع درب اتوماتیک بیمارستان

درب گردان بیمارستانی

از انواع درب اتوماتیک شیشه ای می توان به عنوان درب بیمارستانی استفاده کرد. به عنوان مثال درب گردان یا چرخشی اتوماتیک  یکی از درب هایی است که میتواند در ورودی بیمارستان کاربرد داشته باشد. عملکرد این درب به گونه ای است که موجب می شود آلودگی کمتری از محیط بیرونی به فضای داخلی منتقل شود. در بیمارستان ها به دلیل امکان تردد صندلی چرخدار به منظور ایجاد فضای بیشتر از مدل ۳ لت آن استفاده می شود.

درب کشویی بیمارستانی

یکی دیگر از درب های پرکاربرد در بیمارستان درب اتوماتیک کشویی است. از درب کشویی به دلیل عملکرد آسان می توان در مکان های مختلف بیمارستان استفاده کرد. به عنوان مثال در ورودی اورژانس بیمارستان و درب اتاق های عمل کاربرد دارد. این درب را میتوان به صورت فریم لس و یا در صورت استفاده از فریم از مواد مقاوم در برابر زنگ زدگی استفاده کرد.

درب لولایی بیمارستانی

از درب اتوماتیک شیشه ای لولایی برای ورودی و مکان های مختلف در بیمارستان استفاده می شود. این درب ها فضای کمی اشغال می کنند. این درب ها نیز به صورت اتوماتیک و نیاز به استفاده از دست باز و بسته می شوند.

درب تلسکوپی بیمارستان

درب تلسکوپی به علت ایجاد بازشو بیشتر در فضای کمتر در بیمارستان کاربرد فراوان دارد. از این درب می توان در ورودی بیمارستان و مکان های پرتردد استفاده کرد. این در با در اختیار گذاشتن بازشو بیشتر موجب سهولت در رفت و آمد بیماران و پرسنل بیمارستان می شود.

درب اتوماتیک بیمارستانی
درب اتوماتیک بیمارستانی

کاربرد درب بیمارستانی در بخش های مختلف

درب اتوماتیک بیمارستانی در قسمت های مختلف بیمارستان به کار می رود. کاربرد اصلی درب بیمارستانی در بخش هایی مانند اتاق های ایزوله، اتاق رادیولوژی و اتاق ICU  و CCU  می باشد. این درب در صنایع داروسازی، آزمایشگاه ها واتاق های جراحی به کار می رود.

نصب درب بیمارستانی اتوماتیک

نصب درب اتوماتیک بیمارستانی در محیط بیمارستان و مراکز درمانی و بهداشتی انجام می شود. برای نصب درب اتوماتیک بیمارستانی باید از نصاب باتجربه استفاده کرد. قیمت درب بیمارستانی اتوماتیک بر اساس نوع درب و ویژگی های آن تعیین می شود.

۱۳۹۷-۹-۹ ۱۵:۱۹:۱۱ +۰۰:۰۰