یراق آلات کرکره برقی

//یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی یا کرکره اتوماتیک شامل تیغه کرکره ، موتور کرکره و سایر یراق آلات مورد استفاده در کرکره برقی می باشد. در نصب کرکره برقی حتما باید از یراق آلات با کیفیت استفاده شود. در ادامه هر کدام از این  یراق آلات را شرح خواهیم داد.

تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی یا کرکره اتوماتیک در کرکره برقی توسط نیروی الکتریکی باز و بسته می شود. انتخاب نوع تیغه تاثیر زیادی در زیبایی و ظاهر کرکره دارد.همچنین ایمنی و مقاومت کرکره برقی نیز بر مبنای تیغه مورد استفاده در کرکره تعیین می شود. میزان عایق بودن تیغه کرکره برای نصب در منازل مسکونی و مجتمع ها اهمیت دارد. شکل و اندازه تیغه بر حسب سلیقه مشتری و ابعاد مکان مورد نظر متفاوت است.

انواع تیغه کرکره برقی

تیغه مورد استفاده در کرکره برقی شامل انواع تیغه آلومینیومی، تیغه پلی کربنات و تیغه گالوانیزه می باشد. بر حسب مکان مورد نظر می توان از انواع تیغه ها با ویژگی های مختلف استفاده کرد. هر کدام از این تیغه ها ویژگی های خاص خود را دارند که بر اساس نیاز مشتری نصب می شوند. در نصب کرکره برقی باید شرایط مختلف را در نظر گرفت.

تیغه آلومینیومی

تیغه آلومینیومی یکی از یراق آلات مورد استفاده در کرکره برقی می باشد. استفاده از تیغه آلومینیومی بسیار رایج است. از ویژگی های این تیغه که موجب استفاده گسترده از این تیغه شده است، استحکام بالا، عایق بودن و وزن کم آن می باشد. این تیغه در شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت خود را حفظ می کند. معمولا از نوع دو جداره آن بیشتر استفاده می شود. استفاده از نوع تک جداره آن به ویژه برای کرکره پنجره و منازل مسکونی اصلا توصیه نمی شود. در نصب کرکره برقی آلومینیومی باید به دو جداره بودن و عایق بودن آن توجه گردد.

تیغه پلی کربنات

تیغه پلی کربنات نیز از انواع یراق آلات کرکره برقی می باشد. این تیفه به دلیل جنس مورد استفاده در آن شفاف است. همین شفافیت سبب استفاده از آن در فضاهایی که نیاز به دیده شدن درون از بیرون وجود دارد، نصب می گردد. همین ویژگی سبب نصب آن در بانکها و مکان های امنیتی و همیچنین مکان هایی مانند جواهر فروشی می شود. مقاومت و استحکام این تیغه سبب استفاده از آن در مکان های امنیتی می شود. تیغه شفاف یکی از مستحکم ترین تیغه های مورد استفاده در کرکره اتوماتیک می باشد.

تیغه  گالوانیزه

تیغه گالوانیزه از انواع تیغه کرکره اتوماتیک می باشد. این تیغه شامل دو نوع تک جداره و دو جداره با فوم میانی می باشد. از تیغه های گالوانیزه دوجداره فوم دار می توان در مکان هایی که نیاز به عایق بودن در برابر صوت، گرما و سرما دارند، استفاده می شود. به تیغه گالوانیزه فوم دار تیغه آلومینیوم فوم دار نیز می گویند.

یراق آلات کرکره برقی
یراق آلات کرکره برقی
یراق آلات کرکره برقی

موتور توبلار

موتور توبلار بیشتر در کرکره ها با وزن کم استفاده می شود. موتور توبلار یک موتور کم حجم می باشد. ساختار آن به صورت لوله ای است. معمولا در کرکره های برقی با وزن کم میتواند تا حدود ۱۴۰ کیلوگرم را تحمل کند. یکی از ویژگی های این موتور بی صدا بودن آن است که به همین علت در کرکره پنجره و پارکینگ منازل مسکونی بیشتر به کار می رود.

سایر یراق آلات کرکره برقی

از دیگر یراق آلات مورد استفاده در کرکره برقی میتوان به شفت، صفحه پلیت، درزگیر و جاقفلی اشاره کرد. هرکدام از این یراق آلات نقش خاصی را در کارایی کرکره ایفا می کنند. کیفیت یراق آلات مورد استفاده در کرکره اتوماتیک در کارایی، طول عمر و نحوه عملکرد آن تاثیر گذار است. قیمت یراق آلات کرکره برقی نیز با توجه به کیفیت و شکل و جنس آن ها متفاوت است.

انواع موتور کرکره برقی

موتور کرکره برقی شامل موتور ساید و موتور توبلار می باشد. موتور یکی از یراق آلات کرکره برقی می باشد، که نقش به سزایی در نحوه کارکرد کرکره اتوماتیک دارد. در ادامه انواع موتور کرکره برقی یا اتوماتیک را تشریح خواهیم کرد.

موتور ساید

موتور ساید یکی از یراق آلات مورد استفاده در درب اتوماتیک می باشد. این موتور مجهز به سیستم پاراشوت است. سیستم پاراشوت برای جلوگیری از سقوط تیغه کرکره برقی می باشد. برای کرکره های سنگین و با وزن بالا مانند کرکره های گالوانیزه و پلی کربنات از موتور ساید استفاده می شود. همچنین در پارکینگ مجتمع های مسکونی به علت تردد بالا و استفاده مکرر از کرکره از این موتور استفاده می شود.

یراق آلات کرکره برقی
۱۳۹۷-۹-۹ ۱۵:۰۹:۳۵ +۰۰:۰۰