یراق آلات درب اتوماتیک

//یراق آلات درب اتوماتیک

یراق آلات درب اتوماتیک

یراق آلات درب اتوماتیک

یراق آلات درب اتوماتیک

یراق آلات درب اتوماتیک

یراق آلات درب اتوماتیک و کیفیت آنها تاثیر فراوانی بر نحوه عملکرد درب اتوماتیک دارد. نحوه نصب درب اتوماتیک و نصب یراق آلات آن در کارایی درب تاثیر گذار است. یراق آلات درب اتوماتیک مانند کنترل باکس، اپراتور درب اتوماتیک، موتور، فریم و سنسور می باشند، که در ادامه به تشریح آنها می پردازیم.

موتور

موتور درب اتوماتیک باید کاملا بی صدا و قدرتمند باشد. امروزه در دنیا برند های مختلفی موتور درب اتوماتیک را تولید می کنند. با استفاده از موتور های با کیفیت و معروف کارایی درب اتوماتیک تضمین می شود. این موتور ها دارای گارانتی و ضمانت هستند. در صورت نصب صحیح درب  تاثیر زیادی در عمر درب اتوماتیک خواهد داشت. امروزه دو برند معروف، موتور درب اتوماتیک را تولید  می کنند. که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

انواع موتور درب اتوماتیک

موتور دانکر

موتور دانکر(dunker) درب اتوماتیک یکی دیگر از انواع موتور تولید شده برای درب اتوماتیک می باشد. این موتور توسط شرکت دانکر آلمان که یک برند معروف برای تولید موتور درب اتوماتیک می باشد. در حال حاضر بیشتر برند های مشهور درب اتوماتیک در محصولات خود از موتور دانکر آلمان استفاده می کند. کیفیت بالای این موتور یکی از دلایل استفاده از آن می باشد. موتور دانکر نیز از انواع موتور براشلس است.

موتور هوبر

موتور یا اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای هوبر Houber)) دارای ویژگی های خاصی می باشد. این موتور در کشور تایوان تولید می شود. از قابلیت های این موتور می توان به توانایی تحمل وزن تا ۱۳۰ کیلوگرم برای هر کدام از لنگه های درب اتوماتیک ، اشاره کرد. سیستم این موتور به صورت براشلس یا بدون دغال (brushless) می باشد. موتور هوبر برای تشخیص افراد از سنسور های پیشرفته بهره می برد. هماهنگی با انواع سیستم امنیتی و حفاظتی از دیگر ویژگی های این موتور است.

یراق آلات درب اتوماتیک
یراق آلات درب اتوماتیک

فریم

فریم یا پروفیل درب اتوماتیک، یکی از یراق آلات درب اتوماتیک می باشد که در ظاهر و زیبایی درب اتوماتیک تاثیر گذار است. قبل از نصب شیشه باید شیشه سکوریت درب اتوماتیک را فریم بندی کرد. جنس مورد استفاده در فریم درب اتوماتیک به طور معمول، استیل یا آلومینیوم می باشد. به طور معمول از فریم های آلومینیومی بیشتر استفاده می شود.

سایر یراق آلات درب اتوماتیک شیشه ای

از دیگر یراق آلات درب اتوماتیک می توان از شیشه، ریموت و رسیور، استاپلایزر، قفل و ریل و غلتک نام برد. همانگونه که اشاره شد در انتخاب یراق آلات باید از قطعات مرغوب و با کیفیت استفاده کرد. نحوه نصب یراق آلات نیز در کارایی درب در آینده تاثیر فراوانی خواهد داشت. قیمت درب اتوماتیک شیشه ای نیز با توجه به برند و نوع درب و یراق آلات آن محاسبه می شود.

کنترل باکس

کنترل باکس درب اتوماتیک یکی از یراق آلات بسیار مهم در درب اتوماتیک می باشد. کنترل باکس یا برد درب اتوماتیک شیشه ای موتور و قفل درب را کنترل می کند. از ویژگی های کنترل باکس قابلیت اتصال به سیستم های امنیتی و حفاظتی را دارد. این قطعه در واقع به سیستم در اتوماتیک نظم می بخشد. یکی از ویژگی های اصلی کنترل باکس مجهز بودن به سیستم عیب یاب می باشد.

سنسور

سنسور درب اتوماتیک قطعه ای برای تشخیص تردد می باشد. یکی از ویژگی های این قطعه قابلیت تشخیص افراد مراجعه کننده می باشد. میزان این حساسیت به عبور و مرور نیز قابل تنظیم می باشد. سنسور یکی از یراق آلات درب اتوماتیک می باشد، که تاثیر فراوانی در نحوه عملکرد درب اتوماتیک دارد. به علت باز و بسته شدن مداوم درب اتوماتیک، کیفیت این قطعه بسیار مهم است. بنابراین حتما باید از نوع مرغوب آن استفاده کرد.

یراق آلات درب اتوماتیک
۱۳۹۷-۹-۹ ۱۵:۱۱:۱۳ +۰۰:۰۰