کرکره برقی

//کرکره برقی

کرکره برقی

کرکره برقی

کرکره برقی

کرکره برقی

کرکره برقی یا کرکره اتوماتیک برای راحتی بیشتر به جای کرکره قدیمی و غیر اتوماتیک نصب می گردد. به طور کلی امروزه از کرکره و درب اتوماتیک بیشتر استفاده می شود. علت عدم نصب کرکره قدیمی و استفاده از کرکره اتوماتیک ویژگی های کرکره های برقی است. از ویژگی های کرکره برقی می توان به سهولت در استفاده از آن اشاره کرد. در واقع بدون دخالت نیروی انسانی به صورت اتوماتیک و از طریق کنترل از راه دور باز و بسته می شود.

ویژگی های کرکره اتوماتیک

یکی از اصلی ترین ویژگی آن راحتی و آسانی در استفاده از آن است. کرکره های سنتی نیاز به نیروی انسانی زیادی برای جابه جایی و باز و بسته شدن دارند. اما با پیشرفت تکنولوژی و ورود کرکره های پیشرفته  و سر و صدای کمتری دارد. از کرکره برقی برای درب پارکینگ منازل و مجتمع های مسکونی استفاده می شود. همچنین در کارخانه ها و سوله ها نیز به کار می رود.

انواع تیغه کرکره برقی

تیغه آلومینیومی

تیغه آلومینیومی کرکره برقی یکی از رایج ترین تیغه های مورد استفاده در کرکره می باشد. این تیغه به صورت تک جداره و دو جداره تولید و نصب می شود. نوع تک جداره آن کمتر به علت عدم عایق صوتی و حرارتی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. اما کرکره دو جداره با لایه  فوم میانی برای منازل و سایر مکان ها بسیار کاربرد دارد. علت محبوبیت کرکره برقی با تیغه آلومینیوم خواص ویژه این آلیاژ می باشد. به عنوان مثال مقاومت تیغه آلومینیومی در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت زیادی دارد. همچنین این تیغه بسیار سبک است.

تیغه گالوانیزه

تیغه گالوانیزه یا تیغه آلومینیوم فوم دار یکی دیگر از تیغه های تولید شده برای کرکره برقی می باشد. تیغه گالوانیزه نسبت به تیغه آلومینیومی محبوبیت کمتری دارد. اما در مراکز صنعتی و کارخانه ها کاربرد دارد.

تیغه پلی کربنات

تیغه پلی کربنات به علت شفافیت و مقاومت بسیار بالا در مکان هایی که نیاز به امنیت بیشتری دارند به کار می رود. تیغه پلی کربنات یا شفاف یک تیغه بسیار مرغوب است که از پلی کربنات ساخته می شود. شفاف بودن پلی کربنات باعث می شود که از آن در مکان هایی که نیاز به دیده شدن فضای داخلی از بیرون می باشد، استفاده شود.

کرکره برقی
کرکره برقی
کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات و قطعات مورد استفاده در کرکره برقی شامل موتور، تیغه و سایر متعلقات می باشد. موتور مورد استفاده در کرکره شامل موتور ساید و موتور توبلار است.

موتور توبلار

موتور توبلار یک موتور کوچک و کم حجم است که برای کرکره های برقی پنجره و کرکره های پارکینگ در منازل که کمتر در معرض تردد و باز و بسته شدن هستند، مورد استفاده قرار می گیرد. این موتور به صورت لوله مانند طراحی شده است. موتور توبلار یکی از انواع رایج موتور کرکره های اتوماتیک می باشد.

موتور ساید

موتور ساید مناسب برای کرکره های سنگین می باشد. به عنوان مثال کرکره های مورد استفاده در محیط های صنعتی مانند کارخانه و سوله می باشد. همیچین در کرکره اتومایتک پارکینگ مکان های پرتردد مانند مجتمع و برج های مسکونی و تجاری به کار می رود.

کرکره برقی
۱۳۹۷-۹-۹ ۱۵:۲۱:۳۰ +۰۰:۰۰