درب اتوماتیک شیشه ای

//درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای دارای ویژگی های زیادی است که سبب استفاده گسترده از آن شده است. در گذشته استفاده از درب اتوماتیک زیاد رایج نبود. در ابتدای ورود آن به صنعت ساختمان سازی، با استقبال چندانی روبرو نشد. یکی از دلایل آن کامل نبودن تکنولوژی به کار رفته در ساخت درب اتوماتیک شیشه ای بود. درب های اولیه اتوماتیک دارای مشکلاتی بودند. اما رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی، درب های اتوماتیک با پیشرفت زیادی همراه شدند. این پیشرفت سبب استفاده فراگیر از درب اتوماتیک شد.

ویژگی های درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از ویژگی های درب اتوماتیک که در ابتدا ورود به مکان های مختلف وجود دارد، زیبایی آن است. این درب سبب مدرن و زیبا شدن فضای کسب و کار و زندگی ما می شود. درب اتوماتیک باعث دو چندان شدن زیبایی ورودی می شود. یکی از علت های استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای راحتی در استفاده از آن است. همیشه تکنولوژی های جدید برای راحتی و رفاه افراد به وجود  می آیند. با استفاده از این درب دیگر نیازی به استفاده از دستان برای باز کردن درب نداریم. باز و بسته شدن خودکار درب توسط سیستم نصب شده روی درب انجام می شود. از دیگر خصوصیات درب اتوماتیک کاهش هزینه های مربوط به عایق بندی و تهویه ساختمان است. در صورت استفاده از آنها اتلاف انرژی به حداقل می رسد. امنیت نیز یکی دیگر از ویژگی های بارز این درب هاست.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک کشویی یا اسلایدینگ

رایج ترین درب مورد استفاده در ساختمان ها درب اسلایدینگ یا کشویی است. درب اتوماتیک شیشه ای کشویی به علت عملکرد بسیار ساده استفاده بسیار زیادی دارد. مدل استاندارد این درب دارای دو لنگه ثابت و دو لنگه متحرک است. حرکت این درب به صورت خطی است، به همین دلیل به درب های کشویی درب خطی نیز گفته می شود.

البته این درب در انواع درب های دو طرفه و یک طرفه تولید می شود. کاربرد این درب بیشتر در فروشگاه ها، مغازه ها می باشد. این درب قابلیت نصب در مکان های مختلف را دارد.

درب اتوماتیک تلسکوپی

این درب از نوع درب های مسطح کشویی است. تفاوت این درب با درب کشویی در تعداد لنگه های متحرک و ثابت آن است. به طوری که این درب دارای دو لنگه ثابت و چهار لنگه متحرک است. روش باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی نیز مانند درب کشویی به صورت خطی است.

ویژگی اصلی این درب ایجاد بازشوی بیشتر نسبت به درب کشویی است. بنابراین در مکان هایی که میزان عرض بازشو کم و تردد بیشتر است این درب گزینه مناسبی برای نصب می باشد.

درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک گردان

درب اتوماتیک گردان از انواع درب های منحنی شکل است. اتلاف انرژی در این درب ها به علت نحوه باز و بسته شدن و جنس درب عملا وجود ندارد. نصب درب گردان نسبت به سایر درب ها دشوارتر است. اندازه آن خیلی بزرگتر از سایر درب هاست. بنابراین به فضای بیشتری برای نصب نیاز دارد. در مکان هایی که بزرگ هستند و زیبایی درب ورودی برای آنها مهم می باشد، به کار می رود. درب گردان معمولا در هتل، مراکز تجاری و مراکز خرید استفاده  می شود.

درب های اتوماتیک گردان با ایجاد یک ورودی جذاب موجب جذب مشتریان می شوند. این درب ها در ساختمان های بزرگ کاربرد دارند. انواع این درب ها شامل درب های ۳ لته و ۴ لته می باشد. کاربرد درب ۳ لته به دلیل ایجاد فضای بیشتر در بیمارستان ها بیشتر است.

درب اتوماتیک نیم گرد

درب های منحنی شکل به طور کلی دو دسته هستند. درب های منحنی تمام گرد و نیم گرد. عمکلرد درب های نیم گرد تقریبا شبیه درب کشویی است. تنها تفاوت در ظاهر آن می باشد. نحوه باز و بسته این دو درب یکسان است. این درب به علت زیبایی آن و تطبیق با نوع معماری خاص استفاده می شود. درب اتوماتیک شیشه ای منحنی دارای تمام ویژگی های درب اتوماتیک می باشد. همه درب های اتوماتیک به علت خودکار بودن و ایجاد رفاه و آسایش کاربرد یکسانی دارند. درب نیم گرد به دلیل ظاهرش بیشتر در ورودی های ساختمان ها با ساختار منحنی به کار می رود. درب های منحنی دارای اشکال مختلفی مانند گرد، نیم گرد و قوسی می باشد.

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب های مورد استفاده در بیمارستان همگی برای ایجاد دسترسی ساده تر و سریع تر و همچنین بهداشت محیط کاربرد دارند. از جمله درب های مورد استفاده در بیمارستان  می توان از درب های کشویی و تلسکوپی، درب های ریلی و لولایی مخصوص نام برد.

درب اتوماتیک شیشه ای
۱۳۹۷-۹-۹ ۱۵:۲۴:۴۱ +۰۰:۰۰