شیشه دودبند

//شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند یا شیشه راه پله که در صنعت ساختمان سازی به شیشه پایان کار شهرت دارد. شیشه دودبند از جنس سکوریت یا میرال و شیشه های نشکن می باشد. شیشه دودبند برای جلوگیری از نفوذ دود در هنگام آتش سوزی به دیگر طبقات می باشد. با نصب شیشه راه پله دوبند در ساختمان های مرتفع ایمنی بیشتری را برای این ساختمان ها ایجاد می کنیم.

دودبند چیست؟

دودبند اصطلاحی است که به شیشه ی اطراف ورودی راه پله گفته می شود. به دلیل پوشش راه پله به شیشه دودبند، شیشه راه پله نیز گفته می شود. اصطلاح دودبند به دلیل ضد حریق بودن و کارایی آن در زمان بروز آتش سوزی اطلاق می شود. در هنگام آتش سوزی دود و منواکسید حاصل از آن به دلیل نصب شیشه  پایان کار در اطراف راه پله و ورودی راهرو دیرتر به سایر طبقات سرایت می کند.

دودبند ساختمان

نصب دودبند در ساختمان امروزه یکی از ضروریات ساختمان های مرتفع محسوب می شود. به گونه ای که بدون نصب آن به ساخت آن ساختمان پایان کار داده نمی شود. به دلیل اینکه نصب شیشه راه پله یکی از قوانین و مقررات ملی ساختمان می باشد و بدون آن پایان کار به ساختمان مورد نظر تعلق نمی گیرد، نصب آن از ضروریات ساختمان های دوطبقه به بالا می باشد.

شیشه سکوریت دودبند

جنس شیشه به کار رفته در شیشه دودبند راه پله، از شیشه میرال یا سکوریت و شیشه های نشکن می باشد. مقاومت حرارتی این شیشه در مواقع بروز حوادثی مانند آتش سوزی بسیار مهم می باشد. درهنگام آتش سوزی شیشه مورد استفاده در شیشه راه پله باید در برابر حرارت مقاوم باشد. همچنین این شیشه باید نشکن و ایمنی لازم را داشته باشد. با استفاده از شیشه سکوریت علاوه بر ایجاد زیبایی و استفاده از نور طبیعی ، ایمنی لازم را نیز برای شیشه های دودبند ایجاد می کنیم. در صورت عدم نیاز به نور طبیعی یا محدود کردن ورود نور و اشعه می توان از شیشه های رنگی و مات استفاده کرد.

دیوار دودبند چیست؟

دیوار دودبند در واقع همان شیشه دودبند می باشد که به صورت دیواری مانع از ورود دود و منواکسید کربن به سایر طبقات می شود. در هنگام بروز حوادث با نصب دیوار دودبند از بروز خطرات جانی جلوگیری می شود. دودبند شیشه ای علاوه بر ایمنی و مقاومت جذابیت و زیبایی بیشتری در ساختمان ایجاد می کند. شیشه سکوریت به کار رفته در آن را می توانیم در رنگ ها و ابعاد گوناگون انتخاب کنیم.

شیشه دودبند
شیشه دودبند

قیمت درب شیشه ای دودبند

با توجه به کیفیت و نوع شیشه مورد استفاده در شیشه دودبند راه پله، قیمت شیشه دودبند متفاوت می باشد. ابعاد و اندازه های شیشه راه پله نیز در قیمت آن تاثیر گذار می باشد. شیشه سکوریت دودبند مورد استفاده در نصب شیشه ی دودبند تاثیر زیادی در قیمت شیشه  راه پله دودبند دارد. برای اطلاع از قیمت شیشه دودبند راه پله و سایر شیشه های سکوریت مورد استفاده در ساختمان با کارشناسان ما در تماس باشید.

۱۳۹۷-۹-۱۳ ۰۵:۱۴:۵۹ +۰۰:۰۰